
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 844
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49709
Ext.Price$0.49709
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49709 | $0.49709 |
| 10 | $0.39946 | $3.99460 |
| 25 | $0.36509 | $9.12725 |
| 50 | $0.33368 | $16.68400 |
| 100 | $0.30497 | $30.49700 |
| 300 | $0.29021 | $87.06300 |
| 500 | $0.27616 | $138.08000 |
| 1000 | $0.26103 | $261.03000 |
